RETROSPEKCJA Z WYDARZENIA:

Poland & CEE Retail Summit 2022
Długo oczekiwana XII edycja Poland & CEE Retail Summit odbyła się w dniach 6 i 7 kwietnia 2022 roku w Double Tree by Hilton w Warszawie. Jak zawsze, w wydarzeniu wzięło udział ponad 1200 uczestników i ponad 160 prelegentów, przy czym większość uczestników to osoby na stanowiskach dyrektora i wyższych. 


Było to pierwsze tak duże spotkanie branżowe po okresie COVID w 100% fizycznym formacie bez elementów internetowych i hybrydowych. Możliwość spotkania się twarzą w twarz po prawie 2 letniej przerwie, to było to, czego uczestnicy oczekiwali najbardziej. W tej edycji formuła wydarzenia została w pełni dostosowana do zmian i nowych realiów branży retail spowodowanych pandemią. I tak wydarzenie zostało podzielone na 3 sceny: główną, cyfrową i łańcucha dostaw, z dodatkową ścieżką eCommerce na trzech scenach. 


Uczestnikom bardzo spodobała się koncepcja organizowania wystąpień na 3 scenach, na których przedstawiano najnowsze trendy i przegląd sytuacji sektora handlu detalicznego. Dodatkowo program Retail Summit został proaktywnie dostosowany i przedefiniowany już na kilka dni przed konferencją uwzględniając wojnę w Ukrainie i jej wpływ na handel detaliczny. Chociaż było niewiele już dostępnych danych na temat wpływu wojny, gdyż tematyka byłą bardzo świeża, prelegenci i paneliści starali się jak najlepiej odpowiedzieć i przewidzieć nadchodzące wyzwania w oparciu o ich doświadczenia, co było bezcenne dla uczestników. 


Kluczowymi trendami i wyzwaniami omawianymi podczas obecnej edycji Retail Summit były:

 1. MAIN STAGE: Inflacja, wzrost cen, zmiana zachowań zakupowych konsumentów w zakresie formatów i asortymentów - to kluczowe obszary dyskusji. 
 2. DIGITAL STAGE: Pokazano wykorzystanie danych do zwiększenia sprzedaży, innowacyjnych technologii sklepowych, Q-commerce, czynników zakłócających rynek i trendów konsumenckich, jednak wszystkie prezentacje miały na celu przede wszystkim zbliżenie się do klientów i poprawę CX.
 3. SUPPLY CHAIN STAGE: Przejrzystość łańcucha dostaw, uzupełnianie w czasie rzeczywistym, zrównoważony rozwój w handlu detalicznym i e-logistyce zostały szczegółowo omówione podczas pierwszego dnia spotkania. Drugi dzień w pełni skupił się na zakłóceniach w łańcuchu dostaw spowodowanych wojną w Ukrainie.
 4. ŚCIEŻKA eCOMMERCE: Tutaj skupiono się przede wszystkim na komercyjnych aspektach handlu e-commerce i prezentowano nowe sieci/marki i formaty eRetail, które obecnie istnieją w Polsce

 


DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W RETAIL SUMMIT !WZRASTAJ

Program Retail Summit jest w dużej mierze zorientowany na biznes, skoncentrowany na współpracy i rozwoju biznesu, co gwarantuje zwrot czasu i pieniędzy zainwestowanych w udział w wydarzeniu.


BUDUJ RELACJE

Retail Summit to coroczne wydarzenie, w którym trzeba uczestniczyć! Na imprezie spotykają się przedstawiciele większości dużych firm handlu detalicznego (spożywczego) i firm producenckich, a profil zawodowy uczestników gwarantuje udany networking I nawiązanie nowych kontaktów handlowych.


ZAINSPIRUJ SIEBIE,  ZAINSPIRUJ INNYCH

Dzięki klarownemu doborowi 200 prelegentów i ponad 1000 uczestników Retail Summit jest idealną i najlepszą  w Polsce platformą do interakcji z profesjonalistami, którzy mają podobne cele i podobny sposób myślenia.


DOWIEDZ SIĘ

Uczestnicząc w Retail Summit, dowiesz się, co dzieje się w handlu detalicznym. Dowiesz się więcej o doświadczeniach liderów rynku, najlepszych praktykach rynkowych, innowacyjnych rozwiązaniach, skutecznych strategiach i nowych pomysłach na rozwój."Tegoroczną edycję konferencji rozpoczęło przemówienie programowe naszego byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, skupiające się na kluczowych wyzwaniach gospodarczych stojących przed branżą handlową i Polską jako kraju. Wśród innych kluczowych prelegentów znaleźli się między innymi prezesi Eurocash, Douglas, Sephora, Lotte-Wedel, Mars, Frisco.pl, Glovo, Danone, Good valley, Kraft Heinz i Perfetti van Melle. Ponad 160 prelegentów reprezentowało takie firmy jak: Aldi, Allegro, Auchan, AmRest, BP, Decathlon, Douglas, Duka, Empik, Frisco.pl, GK Special, Ikea, Jeronimo martins, Kaufland, Modivo, Rossmann, OBI, Sephora, Shell, Super-pharm, Stokrotka i Zolando wśród sprzedawców detalicznych. 


Po raz pierwszy wydarzenie miało specjalnie miejsce - przestrzeń nazywające się Retail Village i umożliwiające uczestnikom (szczególnie firmom FMCG) spotkanie z nabywcami i/lub kupcami detalistów w ciągu 2 dni, co było wielkim sukcesem, patrząc na duży ruch na stoiskach handlowych. Od teraz Retail Village stanie się integralną częścią przyszłych Retail Summit. Konferencja jak zawsze miała wieczorną galę, w której wzięło udział ponad 500 uczestników, podczas której wręczono nagrody Retailer of the Year 2021. 


Zaskoczeniem dla nikogo nie było, że nagrodę zyskało Frisco.pl (sieć e-commerce wyraźnie pokazująca wpływ e-commerce na rok 2021). 


Otrzymane opinie po wydarzeniu były na poziomie 9,2 w 10 stopniowej skali, co jest bardzo wysokim wynikiem nawet w porównaniu z naszym własnym standardem, co wyraźnie odzwierciedla wielki sukces wydarzenia. I możemy po raz kolejny powiedzieć „Tutaj bije serce retailu!”. Na przyszły rok Retail Summit jest planowany w dniach 29-30 marca, a chcemy zgromadzić nawet ponad 1400 uczestników. Życzę wszystkim Państwu samych sukcesów zawodowych i pozostańmy w kontakcie!"


Casper Haring CEO European Conferences United

 • panel
 • 8E8A7351
 • lotte wedel retail
 • 8E8A7358
 • 8E8A5908
 • 8E8A5870
 • IMG_6057
 • 8E8A5874
 • 8E8A5825
 • 8E8A5762
 • 8E8A5700-2
 • 8E8A5695
 • 8E8A5799
 • 8E8A9866
 • 8E8A5960

Nasze badania pokazują, że większość profesjonalistów z branży detalicznej i CPG mocno wierzy, że:
 • Detaliści, producenci i dystrybutorzy muszą lepiej rozumieć potrzeby konsumentów, skoncentrować się na nich i oferować im unikalną usługę, która buduje lojalność wobec sieci handlowej i marki produktu
 • Sprytne wykorzystanie Big Data, zaawansowanej analityki, sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy i robotyki daje firmom niesamowitą możliwość lepszego zrozumienia konsumenta, szybszego reagowania, zmniejszania ilości odpadów i generowania większej sprzedaży z wyższym zyskiem
 • Zwycięzcami w handlu detalicznym będą tylko ci, którzy potrafią elastycznie reagować na oczekiwania lokalnych konsumentów
 • Aby zachować konkurencyjność, współpraca w handlu detalicznym jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek w przeszłości
 • Prawdziwy rozwój w przyszłości opierć się będzie na progresywnej strategii omnichannel
 • Istnieje wiele możliwości rozwoju i tworzenia nowych nawyków zakupowych, w tym q-commerce
 • Uzdolnieni pracownicy działów Digital mogą być najważniejszym czynnikiem dużego prawdopodobieństwa sukcesu firmy na rynku spożywczym w nadchodzących latach
 • Optymalizacja logistyki będzie miała decydujący wpływ na przyszłość sieci handlowych
 • Marki własne zyskują na znaczeniu i dzięki umiejętnej współpracy detaliści mogą oferować produkty wysokiej jakości w rozsądnej cenie.
Czy chcesz zostać prelegentem?

O prelekcjach

Czy chcesz zostać partnerem?

O partnerstwie
Poniżej znajdują się wybrane firmy, których dyrektorzy brali w naszych imprezach fizycznych w 2021 roku!


ADIDAS

AJINOMOTO

ALDI

ALIEXPRESS

ALLEGRO.PL

AMBRA

AMIC

AMREST

ANIMEX

ARLA FOODS

ARYZTA

AS DUKA

AUCHAN

AUDIOTEKA

AVENTUS GROUP

AVON COSMETICS

BACARDI MARTINI

BAHLSEN

BAKALLAND

BAKOMA

BARTEK

BAT

BEELINE GROUP

BELL

BEWA

BIG STAR

BOLSIUS

BONDUELLE

BRICOMARCHE

BROWN FORMAN

BRÜGGEN

CALZEDONIA

CANPOL

CARGILL

CARLSBERG

CARREFOUR

CASTORAMA

CCC

CDRL

CEDC

CENEO

CIRCLE K

COCA-COLA

COLGATE-PALMOLIVE

COLIAN

COTY

CROSS

DAN CAKE

DANONE

DAX COSMETICS

DECATHLON

DELIKATESY CENTRUM

DEVELEY

DINO

DISTRIBEV ORBICO

DNP

DÖHLER

DORADO CHŁODNIE

DOUGLAS

DR IRENA ERIS

DR. OETKER

DROGERIE NATURA

DROSED

DUKA

EBUTIK.PL

ECO AND MORE

EDEN SPRINGS

EKATERRA

EMPIK MEDIA & FASHION

ESTEE LAUDER

EURO-NET

EVELINE COSMETICS

FARM FRITES

FRISCO.PL

GLOSEL

GO SPORT

GOODVALLEY

GRAAL

GRANA

GREENYARD FROZEN

GROHE

GRUPA LPP

GRUPA MUSZKIETERÓW

GRUPA ZIBI

GRUPA ŻYWIEC

GRYCAN

HARIBO

HARPER HYGIENICS

HASBRO

HEBE

HELIO

HENKEL

HERMES

HILTON FOODS

HOCHLAND

HORTEX

IGLOTEX

IKEA

INDITEX GROUP

INDYKPOL

INGLOT

INTERSNACK

IT FASHION

JOHNSON & JOHNSON

JTI

JUNGHEINRICH

KAUFLAND

KOMPANIA PIWOWARSKA

KRAFT HEINZ

KROSS

KUPIEC

LACTALIS

LAGARDERE TRAVEL RETAIL

LAJKONIK SNACKS

LEROY MERLIN

LEVI STRAUSS

LEWIATAN

LIDL

LIMPOL

LLC FOZZY-FOOD

L'OREAL

LOTTE WEDEL

LYRECO

MACZFIT

MAKRO

MARS

MASFROST

MASPEX

MATTEL

MCCAIN

MCCORMICK

MEDIA EXPERT

MEDIA SATURN

METRO

METSA TISSUE

MIESZKO

MMC CAR

MODIVO

MONDELEZ

MORELE.NET

MPS 

MULTEAFIL

MUSCAT

NESPERTA

NESTLE

NETTO

NIVEA

NORTH COAST

NUTRICIA

ONNINEN

ORBICO

ORGANIQUE

ORIFLAME

ORSAY

OSHEE

PEPCO

PEPSICO

PERFETTI VAN MELLE

PERNOD RICARD

PHILIP MORRIS

PHILIPS

PKN ORLEN

POLOMARKET

PROCTER & GAMBLE

PURELLA FOOD

RED BULL

ROBERT BOSCH

ROSSMANN

SAMSUNG ELECTRONICS

SEPHORA

SERPOL COSMETICS

SIROWA

SKLEPY KOMFORT

SMYK

SOLAR COMPANY

SPAR

STAROPOLANKA

STOKROTKA

STRAUSS CAFE

SUPERDROB

SUPER-PHARM

TCHIBO COFFEE

THE LORENZ - BAHLSEN

TREFL

UNILEVER

UPFIELD

VAN PUR

VANDEMOORTELE

WABEL

WESTWING HOME & LIVING

X-KOM

YOPE

ŻABKA

ZALANDO

ZOTT

ŻYWIEC ZDRÓJ